Diagnostyka onkologiczna Łódź

Biopsja piersi cienko i gruboigłowa

W Polsce co roku około 20 tys. kobiet słyszy zatrważającą diagnozę: RAK PIERSI. W tej sytuacji priorytetem jest CZAS. Szybkie i precyzyjne badania diagnostyczne oraz wdrożenie ewentualnego leczenia może uchronić Cię przed dalszym rozwojem choroby.

Każda niepokojąca zmiana w obrębie piersi powinna być skonsultowana z lekarzem. W wizjaMED skorzystasz ze wsparcia cenionego dr n med. Macieja Naze, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi. Nie każdy wyczuwalny guzek to nowotwór złośliwy. Jedno jest pewne — lepiej to sprawdzić. Profilaktyka i skuteczna, nowoczesna diagnostyka to pierwsze kroki na drodze do zdrowia.

Poradnia dermatologiczna wizjaMED – centrum medyczne w Łodzi
Kiedy należy wykonać badanie biopsji piersi?

Zlokalizowałaś niepokojącą zmianę w obrębie piersi i lekarz skierował Cię na badanie diagnostyczne.

Masz podejrzenie raka piersi.

Masz podejrzenie raka sutka.

Zależy Ci na szybkiej i precyzyjnej diagnozie.

Jesteś obarczona ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi i podczas samobadania wyczuwasz guzki.

Biopsja cienkoigłowa i biopsja gruboigłowa
Cytologia płynna – konsultacja z cenionym specjalistą

konsultacja z cenionym specjalistą

Wyniki biopsji w wizjaMED skonsultujesz z cenionym onkologiem dr n med. Maciej Naze, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi.

Nieinwazyjne badania prenatalne VERAgene VERACITY

szybkie i bezpieczne badanie

Badanie biopsji trwa zaledwie 15-20 minut. Nie wymaga hospitalizacji. To szybka, bezinwazyjna i bezpieczna diagnostyka.
Precyzyjne badaniA prenatalne VERAGENE VeraCITY

precyzyjne wyniki

Po badaniach otrzymasz pewne wyniki. Maksymalnie eliminujemy stres, czy niepewność. Czułość i swoistość badania wynosi sięga 99%.

Nie każda niepokojąca zmiana w piersiach jest złośliwa, jednak każdą warto sprawdzić! Wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych zwiększa szansę na ich szybkie wyleczenie.

Biopsja cienkoigłowa w Łodzi

Biopsja cienkoigłowa polega na pobraniu materiału cytologicznego, czyli niewielkiej ilości komórek, wprost z niepokojącej zmiany. W tym celu używana jest bardzo cienka igła, w rozmiarze podobnym do tej, stosowanej podczas morfologii oraz badanie USG, które pomaga nadzorować cały przebieg biopsji.

Biopsja cienkoigłowa jest procedurą krótką i bezbolesną, ale pozwala uzyskać małą liczbę komórek z badanej zmiany, co wpływa na precyzję tego badania.

Wykonywana jest w celu wykrycia zmian nowotworowych w piersiach, ale nie tylko – stosowana jest m.in. przy diagnostyce czerniaka lub raka tarczycy.

Biopsja cienkoigłowa w Łodzi
Biopsja gruboigłowa w Łodzi
Biopsja gruboigłowa w Łodzi

Podczas biopsji gruboigłowej pobierany jest materiał tkankowy (3-6 wycinków), a nie jedynie komórkowy, jak w przypadku biopsji cienkoigłowej.

W tym celu lekarz musi wykonać niewielkie nacięcie na skórze, aby wprowadzić grubszą igłę. Po badaniu nie pozostaje blizna. Nie jest też bolesne, ponieważ wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym.

Biopsja gruboigłowa pozwala zdiagnozować nie tylko samo występowanie zmiany nowotworowej, ale także jej typ czy cechy biologiczne, co jest istotne przy doborze ewentualnego leczenia.

To naturalne, że czujesz niepewność. Jednak warto to pokonać. Rak piersi we wczesnym stadium rzadko daje o sobie znać. Właśnie dlatego tak ważna jest samokontrola piersi, a także regularne badania i precyzyjna diagnostyka. 
Lekarze wykonujący badania:
dr n med. Maciej Naze wizjaMED

dr n med. Maciej Naze

onkolog, chirurg

{

Empatyczny, miły a zarazem profesjonalny i kompetentny lekarz. Pełen profesjonalizm i życzliwe podejście do pacjenta.

Wizytę oceniam bardzo pozytywnie. Bardzo duże zaangażowanie ze strony Pana doktora. Fachowe i rzeczowe podejście do pacjenta. Polecam w 100%.

Bardzo polecam wizytę u Pana Doktora. Uzyskałam szczegółowe i obszerne wyjaśnienia na wszystkie pytania. Pan Doktor miły, spokojny, kompetentny i bardzo pomocny. Pomaga w pozytywnym nastawieniu do choroby.

Wszystkie wizyty przebiegły w miłej atmosferze. Już po pierwszej widać było zaangażowanie, ogromną wiedzę i doświadczenie. Lekarz bardzo spokojny i konkretny. Szczerze polecam.

Cennik biopsji piersi w Łodzi
Konsultacja onkologiczna 180 zł
Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (15 min.) 250 zł
+ 70 zł za badanie cytologiczne jednej zmiany
Biopsja gruboigłowa celowana (15 min.) 350 zł
+ 40 zł za każdy pobrany wycinek do badania histopatologicznego

Poradnia wizjaMED

ul. Św Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 1
91-341 Łódź
poradnia@wizjamed.pl

W wizjaMED dbamy o maksymalny komfort wykonywanych badań. Odpowiemy na każde Twoje pytanie – poczujesz się zaopiekowana. Zależy nam, abyś na każdym kroku czuła, że Twoje zdrowie jest w najlepszych rękach.
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w wizjaMED!