Badanie dla noworodków i niemowląt

Badanie przezciemiączkowe w Łodzi
Zadbaj o swoje maleństwo! Wykonaj diagnostyczne badanie przezciemiączkowe w przyjaznych warunkach. W wizjaMED korzystamy z najnowocześniejszego aparatu USG z kompletem głowic pediatrycznych i ciepłego żelu, który dba o komfort małego pacjenta.

Podczas badań jesteś ze swoim maleństwem. Interpretację wyników słyszysz od razu – podczas jednej wizyty. 

USG przezciemiączkowe
Kiedy należy wykonać badanie przezciemiączkowe?

Coraz częściej badanie wykonuje się w ramach profilaktyki, w formie precyzyjnej i nieinwazyjnej oceny ośrodkowego układu nerwowego, mózgowia i naczyń krwionośnych.

Badanie należy wykonać u noworodków i niemowlaków, które urodziły się przedwcześnie lub mają niską wagę urodzeniową.

A także u noworodków i niemowlaków, które doznały urazu podczas porodu oraz w przypadku innych wskazań medycznych (zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty).

Badanie przezciemiączkowe w Łodzi

USG przezciemiączkowe to badanie ultrasonograficzne ciemiączka, czyli spojenia łączącego kości czaszki u noworodków i niemowląt.

alternatywa dla tomografii i rezonansu

alternatywa dla tomografii i rezonansu

Nowoczesna metoda diagnostyczna, która jest niezwykle precyzyjna, szybka, nieinwazyjna, ale i komfortowa dla maluszka. 
Całkowicie bezpieczne badania prenatalne VERAgene VERACITY

bezpieczne dla noworodka i niemowlaka

Badanie przezciemiączkowe jest w pełni bezpieczne. Nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, jest przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę lek. Konrada Cukier.

troska o komfort dziecka

troska o komfort dziecka

Dbając o komfort małych pacjentów żel nakładany na głowę zostaje wcześniej podgrzany, tak aby dziecko nie odczuwało różnicy temperatury. 
konsultacja wyników w czasie badania

konsultacja wyników w czasie badania

Możesz być przy maluszku przez cały przebieg badania. W niektórych przypadkach dziecko możesz trzymać na kolanach. Interpretacja wyników odbywa się już w czasie USG.
Przebieg badania przezciemiączkowego w wizjaMED 

Badanie nie wymaga żadnego przygotowania. Aby zminimalizować niepokój u maleństwa przez kilkanaście minut przed zabiegiem warto zrezygnować z karmienia.Badanie przezciemiączkowe nie różni się mocno od klasycznych badań ultrasonograficznych. Lekarz przykłada do główki dziecka głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe. Główkę wcześniej należy posmarować specjalnym żelem. W wizjaMED, dbając o komfort małych pacjentów, wcześniej go podgrzewamy. 

Czas całego badania to średnio 20-40 minut. Oczywiście jako rodzic możesz być przy maluszku przez cały przebieg badania. Interpretacja wyników odbywa się już w czasie USG.

USG poradnia wizjaMED w Łodzi
Badanie jest pełni bezpieczne dla Twojego maleństwa. Maksymalnie dbamy o jego komfort, tak aby zniwelować uczucie ewentualnego niepokoju. 
Dlaczego używamy ciepłego żelu do USG przezciemiączkowego u noworodków i niemowląt?
Dlaczego używamy ciepłego żelu do USG przezciemiączkowego u noworodków i niemowląt?
To przede wszystkim kwestia komfortu naszych najmłodszych pacjentów! Zimny żel i głowica przykładana do głowy dziecka często wywołuje duży stres. Z pewnością nie wiąże się z przyjemnymi emocjami. Może prowadzić do płaczu, więc bardzo zależy nam aby tego uniknąć. To są detale, które są dla nas – w poradni wizjaMED są naprawdę ważne. W końcu każdy pacjent – bez względu na wiek – musi czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas badania.
Lekarze wykonujący badania:
specjaliści lekarze wizjaMED

lek. Konrad Cukier

ultrasonografista, radiolog

specjaliści lekarze wizjaMED

lek. Michał Nowański

radiolog, w trakcie specjalizacji

lek. Joanna Grzeszczuk radiolog w trakcie specjalizacji

lek. Joanna Grzeszczuk

radiolog, w trakcie specjalizacji

Cena USG przezciemiączkowego w Łodzi
lek. Konrad Cukier
USG przezciemiączkowe 150 zł
lek.  Michał Nowański
USG przezciemiączkowe 150 zł
lek. Joanna Grzeszczuk
USG przezciemiączkowe 150 zł
Zadbaj o swojego maluszka. Pamiętaj, że szybka diagnoza to kwestia bezpieczeństwa i Twojego spokoju. Upewnij się, że Twoje dziecko rozwija się prawidłowo. 
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w wizjaMED!